Brugse Radio
Geert Naessens’ Weerbericht

Geert Naessens’ Weerbericht

 

Algemene luchtdruk:

Een hogedrukgebied met kern nabij de Shetlandeilanden beheerst ons weer. Het schuift geleidelijk aan verder naar Scandinavië en nog later richting Oost-Europa:

Dit weekeind houdt het nog greep op ons weer, maar na het weekeind verliest het geleidelijk aan invloed en wordt een Atlantisch laag belangrijker. Je ziet het nu al liggen op de kaart. Tegen midden volgende week komt het bij ons aan met regen, wind en opnieuw veel zachtere lucht.

Vandaag:

Vandaag is oud gestart met zo goed als overal at vorst aan de grond en ook een prachtige zonsopkomst. Die verraadde echter al de komst van meer wolken. Het raakt overdag dan ook weer zwaar bewolkt tot betrokken. De zon raakt er weer niet of amper door en het is grijs en nevelig. Het is wel rustig met een zwakke oostelijke wind, maar veel meer dan 9 tot 10 graden halen we niet. Vooral later vanmiddag is zelfs een drupje regen niet onmogelijk.
De avond en nacht zijn koud met minima rond 3 tot 5 graden en veel wolken. Het gaat wel niet meer vriezen, maar er kan zich nevel of mist vormen en ook dan is een drupje regen niet onmogelijk.

Morgen:

Ook morgen, zaterdag zijn er heel veel en eigenlijk alleen maar wolken. Het is meest grijs en koel met maxima rond 10-11 graden. Ook weer gaandeweg wat meer wind uit een zuidelijke hoek dit keer. Er zou gaandeweg een drupje regen kunnen vallen.
De nachten blijven koud met minima rond 3-4 graden. Wel geen vorst meer doordat er meer wolken zijn.

Overmorgen:

Zondag verloopt ook grotendeels grijs met kans op wat licht gemiezer doorheen de dag, maar geen grote hoeveelheden. Het kan weer iets minder koud worden met maxima rond 12 graden. Later op de dag zou dan toch wel een opklaringen moeten mogelijk zijn.
De avond en nacht worden dan weer kouder doordat er opklaringen opduiken en daardoor kan het mogelijk aan de grond weer lichtjes vriezen tegen de ochtend.

Later:

Maandag zien we dan een mix van wolken, wat zon en een kleine kans op een drupje regen. Het is nog altijd koel met maxima rond een 10-tal graden.

Naar midden volgende week toe komt er weer meer invloed van lagedrukgebieden met oplopende temperaturen en geleidelijk ook toenemende neerslagkansen.

Samenvatting:

Het wordt na een koude en mooie start van de dag, geleidelijk aan weer overal grijs en bewolkt. Zelfs wat lichte regen zou later op de dag kunnen. De wind waait zwak uit het oosten en voert nog altijd koude lucht aan met maxima rond 10 graden.
Vanavond en vannacht geen verandering. Het blijft bewolkt met zelfs vorming van nevel en mist. Nog altijd kans op een drupje regen bij minima rond een 4-5 graden tegen de ochtend.

Geert, vrijdag 06 november, 09.45 uur

Brugse Keppe

Brugse Keppe